Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Urządzenia do łańcuchów i preparaty smarujące

Napinacze łańcucha

W zasadzie łańcuch nie wymaga napinania aby pracował poprawnie, ponieważ jego sprzężenie z kołem jest kształtowe. Jednak w czasie pracy w zależności od sił rozciągających, warunków ściernych, niedostatecznego smarowania, etc., łańcuch ulega wydłużeniu poprzez ścieranie.

Łańcuch pracuje nienagannie do wydłużenia spowodowanego zużyciem, wynoszącym maksymalnie 2% (dla napędów o wysokiej wydajności), gdy jest dodatkowo na bieżąco napinany. Automatyczne napinacze łańcuchów Iwis kompensują wydłużenie łańcucha w sposób ciągły, a tym samym wydłużają żywotność stosowanych łańcuchów.

 

Gdy takie napinanie nie jest wykonywane, łańcuch zbyt mocno zwisa i ruch łańcucha odbywa się nierównomiernie, co w konsekwencji doprowadza do przedwczesnego zużycia się łańcucha. Aby temu zapobiec i uzyskać optymalną żywotność eksploatacyjną łańcucha, zalecamy zamontowanie napinaczy łańcuchów IWIS. Chętnie udzielimy Wam szczegółowych informacji.

Więcej szczegółów znajdziesz w katalogu: Napinacze do łańcuchów

Pierwsze smarowanie

Środowisko specjalne oraz specjalne warunki pracy wymagają od łańcucha odpowiedniego traktowania. Jego smarowanie, co 300-400 roboczo-godzin zapewni mu większą żywotność eksploatacyjną oraz niezawodność (w warunkach normalnych), a tym samym większe zadowolenie jego użytkownika.

 

Oferujemy różnego rodzaju smary eksploatacyjne renomowanych firm:

 

Smar firmy IWIS typ VP6-kombi superplus (bardzo przyczepny, w pełni syntetyczny, wysokotemperaturowy olej do łańcuchów przemysłowych w sprayu), oraz specjalistyczne smary firmy OKS.

Dla specjalnych zastosowań, w przypadku występowania wysokich lub niskich temperatur, przy konieczności zapewnienia ochrony przed korozją, oddziaływaniem kurzu lub pyłu, jak również w celu zapewnienia czystości produktów np. spożywczych, łańcuchy poprzez zastosowanie odpowiedniego smaru mogą zostać przygotowywane przez naszych dostawców już na etapie cyklu produkcyjnego do pracy w warunkach niecodziennych (niezbędna jest jednak informacja, jakie warunki musi spełniać dany łańcuch). Łańcuchy precyzyjne Megalife i b.dry CF marki Jwis nie wymagają lub wymagają sporadycznego dosmarowywania po dłuższym czasie eksploatacji dla określonych warunków.

Więcej szczegółów na temat smarów i eksploatacji łańcuchów znajdziesz w katalogu: Łańcuchy precyzyjne_Jwis

Narzędzia do łańcuchów

Do rozkuwania i zakuwania łańcuchów rolkowych standardowych można stosować różnego rodzaju narzędzia specjalistyczne, których rodzaj uzależniony jest od stosowanego łańcucha. Są to przyrządy ułatwiające pracę z łańcuchem zarówno w Twoim warsztacie, jak i fabryce.

 

Chętnie udzielimy Wam szczegółowych informacji.

Więcej szczegółów znajdziesz w katalogu: Rozkuwacze do łańcuchów