Centrum Obsługi Klienta (pn-pt 08:00 - 16:00), tel.: 74 843 91 24, fax: 74 843 91 40 - enitra@enitra.pl

Urządzenia do łańcuchów i preparaty smarujące

Napinacze łańcucha

NapinaczeŁańcuch pracuje nienagannie do wydłużenia spowodowanego zużyciem wynoszącego maksymalnie 2%, gdy jest dodatkowo na bieżąco naprężany.

Gdy takie naprężanie nie jest wykonywane, łańcuch zbyt mocno zwisa i ruch łańcucha odbywa się nierównomiernie, co w konsekwencji doprowadza do przedwczesnego zużycia się łańcucha. Aby temu zapobiec i uzyskać optymalną żywotność eksploatacyjną łańcucha, zalecamy zamontowanie napinaczy łańcuchów IWIS.
Chętnie udzielimy Wam szczegółowych informacji.

Więcej szczegółów znajdziesz w katalogu:

katalog zawiera typy, wymiary oraz sposoby mocowania elementów do napinania łańcuchów.

Pierwsze smarowanie

SmaryŚrodowisko specjalne oraz specjalne warunki pracy wymagają od łańcucha odpowiedniego traktowania. Jego smarowanie, co 300-400 roboczo-godzin zapewni mu większą żywotność eksploatacyjną oraz niezawodność (w warunkach normalnych), a tym samym większe zadowolenie jego użytkownika.

Oferujemy w naszej ofercie różnego rodzaju smary eksploatacyjne renomowanych firm:

Smary firmy IWIS typ VP6-kombi superplus (typowy smar do codziennej konserwacja oraz pielęgnacji łańcucha), oraz specjalistyczne smary firmy OKS.

Dla specjalnych zastosowań, w przypadku występowania wysokich lub niskich temperatur, przy konieczności zapewnienia ochrony przed korozją, oddziaływaniem kurzu lub pyłu, jak również w celu zapewnienia czystości produktów np. spożywczych, łańcuchy poprzez zastosowanie odpowiedniego smaru mogą zostać przygotowywane przez naszych dostawców już na etapie cyklu produkcyjnego do pracy w warunkach niecodziennych (niezbędna jest jednak informacja jakie warunki musi spełniać dany łańcuch).

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie:  www.smary.info

Narzędzia do łańcuchów

urzadzenie_do_rozkuwania_lancuchowDo rozkuwania i zakuwania łańcuchów rolkowych standardowych można stosować różnego rodzaju narzędzia specjalistyczne, których rodzaj uzależniony jest od stosowanego łańcucha.
Są to przyrządy ułatwiające pracę z łańcuchem zarówno w twoim warsztacie jak i fabryce.
Chętnie udzielimy Wam szczegółowych informacji.

Więcej szczegółów znajdziesz w katalogu:

katalog zawiera typowe elementy zalecane do rozkuwania łańcuchów rolkowych różnych podziałek.