Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Prowadnice teleskopowe wysuwane i liniowe – Chambrelan – Enitra.pl

Od wielu lat współpracujemy z producentem przemysłowych szyn teleskopowych i prowadnic liniowych, firmą CHAMBRELAN.

Prowadnice (szyny) teleskopowe posiadają zróżnicowaną nośność. Ich obciążalność wynosi od kilku kilogramów do ponad jednej tony. W połączeniu z różnymi opcjami wykonania daje to bardzo dużo możliwości zastosowań.

 

Dostępne są w wykonaniu ze stali ocynkowanej, nierdzewnej lub aluminium w zależności od potrzeb klienta. Max długość szyny to 2000 mm. Dopuszczalna prędkość maksymalna dla prowadnic teleskopowych wynosi 0,3 m/s. Szyny teleskopowe charakteryzują się różnymi wartościami wysuwu jednostronnego lub obustronnego. Wysuw może być częściowy, czyli ok. 70% długości szyny, pełny, czyli 100% długości szyny i rozszerzony/ ponad pełny, czyli ca.150% długości szyny.

Specyfikacja i wyposażenie prowadnic teleskopowych Chambrelan

Wszystkie prowadnice teleskopowe z programu CHAMBRELAN posiadają ochronę antykorozyjną, dla szyn aluminiowych jest to azotowanie, a dla szyn stalowych cynkowanie, co jest wystarczające dla zwykłych warunków pracy. Możemy również zaoferować inne rodzaje obróbki jak np. obróbka cynkowo-niklowa, węgloazotowanie niskotemperaturowe, azotowanie twarde, polerowanie elektrolityczne, co w pełni zaspokoi oczekiwania każdego wymagającego klienta. Są też szyny ze stali nierdzewnej. Nośność szyn podawana jest dla pary szyn montowanych na wysokiej krawędzi /w osi pionowej przy całkowitym wysuwie i równomiernym obciążeniu. Jest to zalecana forma montażu. W specyficznych sytuacjach możliwy jest tzw. montaż płaski, jednak nośność takiej pary szyn może się zmniejszyć do 1/3 nośności dla montażu wysokokrawędziowego.

Dodatkowe wyposażenie szyn teleskopowych CHAMBRELAN w ograniczniki krańcowe, blokady w pozycji otwartej lub zamkniętej, lub obie razem, uchwyty zatrzaskowe czy system wysuwno-uchylny do szuflad umożliwi ich różnorodność zastosowań oraz bezpieczną i niezawodną pracę.

 

Prowadnice liniowe Chambrellan składają się z szyny aluminiowej anodowanej lub stalowej ocynkowanej współpracującej z wózkiem poruszającym się wewnątrz szyny.

Prowadnice dostarczane są w maksymalnej długości 2m z możliwością ich łączenia. Standardowo dostarczane są bez otworów montażowych, na życzenie mogą być wywiercone. Istnieją dwa rodzaje wózków/ sani: z rolkami prowadzącymi i z systemem obiegowych kulek łożyskowych. Sanie są wstępnie nawiercone i tych otworów nie wolno zmieniać. Prowadnice liniowe mogą być wyposażone w ograniczniki krańcowe, a standardowo wyposażone są w sworznie pokryte tworzywem sztucznym, które służą jako permanentne ograniczniki.

Zastosowanie szyn teleskopowych i prowadnic liniowych Chambrelan

  • Pojazdy szynowe ruchu publicznego (skrzynki akumulatorowe, systemy drzwi przesuwnych)
  • Budowa pojazdów specjalnych (straży pożarnej, pojazdy do budowy dróg)
  • Budowa maszyn (osłony, drzwi przesuwne, obsługa urządzeń/transport wewnętrzny)
  • Transport powietrzny, morski, wojsko (wyposażenie, konstrukcje pomocnicze dla produkcji)
  • Środki pracy (uzbrajanie urządzeń, wyposażenie produkcji)
  • Elektronika, informatyka, bankomaty
  • Technika medyczna i wiele innych.

Firma ENITRA oraz CHAMBRELAN chętnie pomogą Państwu w opracowywaniu i realizacji rozwiązań standardowych oraz specjalnych.

 

Pod adresem https://www.chambrelan.com/store/guides/  znajdą Państwo narzędzie do wyszukiwania (SELECTOR)  i doboru szyn teleskopowych i prowadnic liniowych, a także  karty danych i rysunki -3D i CAD, aby mogli je Państwo włączyć do rysunku konstrukcyjnego.

 

Można też skorzystać z katalogu, oraz pobrać odpowiednie certyfikaty.

 

Zachęcamy do sprawdzania danych szyn teleskopowych i prowadnic liniowych na stronie CHAMBRELAN, ponieważ firma ustawicznie rozwija i modernizuje ich wykonania.