Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Waterjet – technologia cięcia strumieniem wody

Technologia cięcia wodą wykorzystuje strugę wody z domieszką ścierniwa, która pod wpływem nadzwyczajnie wysokiego ciśnieniu pozwala na przecinanie i obróbkę szerokiego asortymentu materiałów – od bardzo cienkich folii począwszy, na materiałach o grubości 200mm kończąc, a także od bardzo miękkich po twarde. Podstawową zaletą tego sposobu obróbki materiałów jest bardzo niska temperatura cięcia oraz wysoka dokładność krawędzi cięcia.

PRĘDKOŚĆ STRUMIENIA WODY PRZEKRACZA PRĘDKOŚĆ DŹWIĘKU

W przeciwieństwie do technologii cięcia laserem czy plazmą, cięcie wodą waterjet  nie pozostawia zadziorów na krawędziach cięcia, które trzeba dodatkowo obrabiać, a sam materiał nie jest poddawany działaniu wysokiej temperatury, nacisków mechanicznych czy oddziaływań chemicznych. Kolejnym atutem technologii cięcia wodą jest krótki proces przygotowania produkcji, co w połączeniu z oprogramowaniem CNC daje możliwość korzystania z tej metody zarówno podczas produkcji jednostkowej jak i produkcji w skali makro. Opisywana technologia doskonale nadaje się do cięcia wszelkiego rodzaju metali, szkła, drewna, tekstyliów, gumy, ceramiki, kamieni naturalnych, kompozytów, tworzyw sztucznych i wielu innych materiałów, których nie da się tak dobrze ciąć przy pomocy innych technik cięcia.

Cięcie wodą, to technologia, która nie ma sobie równych w przypadku cięcia cienkich, delikatnych materiałów np. aluminiowych blach, cienkich szyb, tektury, papieru, plexi itd. Ponieważ technologia cięcia strumieniem wodnym jest metodą nie wymagającą użycia żadnych środków chemicznych, tym samym jest przyjazna środowisku – co w dzisiejszych czasach dla wielu firm ma kluczowe znaczenie.

Posiadamy maszynę o powierzchni roboczej 2000 x 4000 mm.

 

Maksymalna dokładność wykonania

  • +/- 0,1 mm wzdłuż osi X,Y na 1000 mm

 

Średnica strumienia wody/wody ze ścierniwem

  • 0,1-0,5 mm w przypadku cięcia wodą
  • 0,5-1,2 mm w przypadku cięcia wodą ze ścierniwem (stal, szkło)

 

Materiały cięte strumieniem wodnym

  • stal konstrukcyjna, węglowa, kwasoodporna, narzędziowa, pancerna, nierdzewna, stopowa, ocynkowana, chromowana
  • szkło zwykłe, warstwowe, zbrojone, pancerne
  • ceramika, porcelana, gresy, płytki ceramiczne

 

Wycena usług

 

Koszt usługi cięcia strumieniem wody jest uzależniony zwłaszcza od wymaganej jakości wykończenia krawędzi, grubości oraz rodzaju materiału.

W celu wyceny usługi prosimy przesłać do nas projekt:

  • w formie elektronicznej *dxf, *dwg, *crd, *wmf, *cnc, *ttf, *geo, *tag, *ord, *cbf
  • lub
  • w formie papierowej