Centrum Obsługi Klienta (pn-pt 08:00 - 16:00), tel.: 74 843 91 24, fax: 74 843 91 40 - enitra@enitra.pl

Systemy liniowe – Nadella

Systemy prowadzenia liniowego Nadella to przenoszenie automatyzacji produkcji zarówno na coraz cięższe i bardziej nieporęczne urządzenia, jak również na urządzenia wymagające precyzyjnego i długotrwałego prowadzenia. Gama szyn, prowadnic oraz rolek wykonanych z najlepszych stopów aluminium jak i stali (m.in. stali łożyskowej) oraz poddawanych specjalnym obróbkom, ciągnienia na zimno, anodowania, szlifowania, piaskowania oraz hartowania indukcyjnego z zachowaniem twardości minimalnej 58 HRC zapewnią użytkownikom długotrwałe precyzyjne użytkowanie w szczególnych obszarach transportu. Szyny i Elementy prowadzenia liniowego umożliwiają pracę w środowisku utleniającym lub korodującym jak również pracę w temperaturze do + 120 o C (na życzenie).

Systemy prowadzenia liniowego Nadella wykorzystywane są do wszystkich standardowych zastosowań ale przede wszystkim w przypadku małych, średnich i dużych obciążeń , przy dużych prędkościach ,w środowisku zanieczyszczonym oraz przy wymaganiu wysokich tolerancji montażu (patrz wykres):

Thumbnail image

Wszystkie elementy wykonywane są z największą precyzją i tolerancją długości wynoszącą od +/- 0,5 mm do +/- 2,5 mm w zależności od długości odcinka, więcej szczegółów na stronie 6 . Prowadnice dostarczane są w jednym odcinku do 5000 mm z otworami standardowymi lub wg rysunku zgodnie z życzeniem klienta jak również bez otworów. Nadella oferuje dużą paletę rolek prowadzących, aby obsłużyć różne przypadki zapotrzebowań technicznych i ekonomicznych. Wszystkie rolki prowadzące są produkowane w wykonaniu koncentrycznym i mimośrodowym, aby umożliwić stabilny montaż. Aby ochronić łożysko przed dostępem brudu i przed wyciekiem środka smarującego, rolki prowadzące wyposażono w specjalne uszczelki.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących danych technicznych, obliczeń i doboru znajdą Państwo na stronie www.nadella.de i w katalogu: 
katalog zawiera typy, wymiary podstawowych systemów liniowych Nadella.

Systemy prowadzenia liniowego Nadella mają zastosowanie i mogą być wykorzystywane w takich maszynach jak :

  • maszyny do cięcia gazowego
  • maszyny do obróbki kamienia i ceramiki
  • systemy przenoszenia narzędzi i przyrządów
  • maszyny tekstylne
  • zautomatyzowane magazyny
  • urządzenia pakujące
  • wtryskarki i maszyny odlewnicze
  • bramy dźwiękochłonne
  • maszyny precyzyjne

oraz wiele innych zastosowań, gdzie wymagana jest precyzja i niezawodność ruchu.

Firma Nadella posiada również w swojej ofercie prowadnice teleskopowe.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://issuu.com/nadella/docs/tl2011de_web?mode=a_p