Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Taśmy transportujące do ploterów CNC z podciśnieniem (vacuum)

W tych nowoczesnych urządzeniach cięcie lub rysowanie/ drukowanie odbywa się na dużych powierzchniach obrabianego materiału, który w czasie obróbki powinien pozostawać płaski i nieruchomy, szczególnie gdy jest on cienki i elastyczny (np. tkanina). W urządzeniach tych do mocowania obrabianych materiałów wykorzystuje się podciśnienie. Z tego względu taśmy transportujące lub maty do ploterów i cutterów CNC, na których leży cięty materiał, muszą charakteryzować się odpowiednią przepustowością powietrza, aby efekt zasysania, a zarazem mocowania był jak najlepszy. Kolejną cechą tych taśm jest odporność na nacięcia.

 

Taśmy transportujące do ploterów i cutterów występują jako taśmy perforowane lub z materiałów o budowie porowatej przepuszczającej powietrze, są to:

  • taśmy transportujące 1, 2 lub 3 tkaninowe pokryte PU lub PVC, z perforacją
  • taśmy transportowe z monolitycznego PU, z perforacją
  • filcowe taśmy transmisyjne z flizeliny poliestrowej (filc poliestrowy) o różnej przepustowości powietrza

 

Taśmy transportujące do ploterów i cutterów z perforacją

Przykładowe perforacje taśm:

Mocowanie materiału ciętego zależy od podciśnienia, średnicy wykonanych w taśmie otworów, ich zagęszczenia oraz konfiguracji dostosowanej do stołu urządzenia.

 

Taśmy transportujące do ploterów CNC z podciśnieniem, wykonujemy nie tylko jako części zamienne do już użytkowanych urządzeń, ale także do nowo konstruowanych z perforacją od 1.5 do 3.0 mm. Przed zaoferowaniem taśmy z otworami mniejszymi musimy zrobić test, ponieważ nie w każdej taśmie można dobrze wykonać perforację.

 

W niektórych typach ploterów zamiast taśm stosuje się płyty z polipropylenu lub poliwęglanu z perforacją. Również taką usługę perforacji możemy wykonać w tych materiałach.

 

W celu zaoferowania taśmy transportowej do ploterów CNC prosimy wypełnić naszą ankietę doboru.

Pobierz i wypełnij ankietę dot. doboru odpowiedniej taśmy. Ankieta doboru taśm i podkładów do ploterów

Filcowe taśmy transmisyjne z flizeliny poliestrowej do ploterów CNC

Taśmy filcowe z flizeliny poliestrowej dostarczamy w różnych grubościach, najczęściej od 2,5 do 4 mm i różnych przepustowościach powietrza, w kolorze czarnym, zielonym, czasem innym. Filcowe taśmy z flizeliny poliestrowej ze względu na budowę, są odporne na nacięcia. Taśmy do ploterów o szerokościach powyżej 2000 mm, muszą być połączone wzdłużnie. Zarówno obszar szwu wzdłużnego, jak i połączenie w obwód zamknięty, powinny zapewnić jednolite warunki procesu pod względem grubości i przepustowości powietrza. Z tego względu filcowe taśmy transmisyjne do ploterów CNC łączy się wzdłużnie doczołowo (na styk), a w obwód zamknięty na tzw. „PUZZLE”. W obu przypadkach połączenia, materiał taśmy nie nakłada się na siebie , lecz styka i to daje gwarancje jednakowych parametrów. Taśmy takie dostarczamy jako połączone wzdłużnie, ale otwarte, z końcami przygotowanymi na puzzle, które klient sam zakłada i łączy specjalnym klejem.

Niektórzy klienci preferują jednak połączenie zarówno wzdłużne, jak i w obwód zamknięty, klejone na zakładkę szlifowaną w klin. W tych miejscach przepustowość jest ograniczona poprzez warstwę kleju, jednak w niektórych zastosowaniach nie ma to istotnego znaczenia. W takim przypadku możemy dostarczyć taśmę kompletnie sklejoną lub wykonać usługę sklejenia taśmy na maszynie.

Galeria innych taśm perforowanych