Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Pasy klinowe

Paski klinowe rodzaje:

 • pasy klinowe klasyczne (Z/10, A/13, B/17, 20, C/22, 25, D/32, E/40)
 • pasy klasyczne uzębione (AX, BX, CX)
 • pasy klinowe wąskoprofilowe (SPZ, SPA, SPB, SPC)
 • pasy klinowe wąskoprofilowe uzębione (SPZX, SPAX, SPBX, SPCX)
 • pasy klinowe szerokie do przekładni bezstopniowej (wariatory)
 • pasy klinowe dwustronne (AA, BB, CC, DD)
 • pasy klinowe zespolone (np. B/HB, 5V, itd..)
 • pasy klinowe podwójne (AA, BB, CC)
 • paski klinowe szerokokątne z PU BANFLEX (3M, 5M, 7M i 11M)
 • paski klinowe szerokokątne zespolone z PU BANFLEX SCRUM (5MS, 7MS i 11MS)
 • pasy klinowe SUNROPE w metrażu

 

Pasek klinowy klasyczny produkowany jest zgodnie z normami DIN 2215 , ISO 4184 jak i pozostałe pasy klinowe wykonywane są odpowiednio do wymagań, dla których zostały zaprojektowane, ze starannie dobranymi materiałami podstawowymi przy zastosowaniu ciągle udoskonalanych metod technicznych.

 

Pasy klinowe wąskoprofilowe oraz wąskoprofilowe uzębione przystosowane są do pracy pod dużymi obciążeniami i prędkościami obrotowymi. Dają możliwość wykorzystania przy małych średnicach kół.

 

Pasy klinowe są wykonane z neoprenu, wzmacniane na całej długości kordem poliestrowym. Pasy wykorzystywane do kół o małych średnicach powinny posiadać uzębienie, co poprawi ich elastyczność. Istnieje możliwość wykonania niektórych profili z białej niebrudzącej gumy oraz zastosowania nakładek.

 

Paski klinowe mają zastosowanie jako element napędu lub transportu w przemyśle ciężkim, w takich urządzeniach jak:

 • prasy
 • szlifierki
 • małe elektrownie wodne (MEW)
 • maszyny do obróbki drewna
 • napędy przenośników taśmowych
 • napędy przenośników rolkowych
 • napędy traków do drewna (w trakach z widełkami, zwykle jako I stopień przekładni)

 

Nasz katalog pasów napędowych zawiera również paski klinowe, ich rozmiary oraz wzory do przeliczania długości pasów zmierzonych, na długości katalogowe.

 

Karty katalogowe pasów klinowych na stronie

http://pasyklinowe.pl

 

 

Na uwagę zasługują niżej wymienione pasy klinowe

 

BANFLEX i BANFLE-SCRUM

Paski klinowe z PU BANFLEX i zespolone BANFLEX-SCRUM, z kordem PES usytuowanym jak w pasach gumowych. Zostały stworzone specjalnie do pracy z bardzo dużymi prędkościami do 60 m/s. Ich boki są szlifowane, a kąt między nimi jest zwiększony do 60°, co wywołuje tylko bardzo niskie wibracje przy pracy. Grzbiet tych pasów jest uzębiony w celu polepszenia elastyczności. Paski klinowe Banflex i Banflex-Scrum znalazły zastosowanie w kompaktowych przekładniach z bardzo małymi średnicami i dużymi prędkościami. Poza tym są szczególnie odporne na olej i wpływ środowiska, jak temperatura (-30/+80°C), ozon, UV i warunki pogodowe.

 

SUNROPE to pasek klinowy perforowany, który można szybko i łatwo połączyć w pasek klinowy bez końca za pomocą specjalnej złączki stałej lub przegubowej i tylko przy użyciu śrubokręta.

Konstrukcja pasa jest zwarta, jest to kompozycja mieszanki gumowej i tkaniny poliestrowej o bardzo małym wydłużeniu i doskonałej odporności na rozerwanie, która jest zwinięta spiralnie wewnątrz zarysu klinowego. Taka konstrukcja zabezpiecza pas przed wyrwaniem połączenia. W ten sposób można łatwo i bez demontażu urządzenia założyć pas klinowy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla napędów, do których dostęp jest utrudniony lub wymaga demontażu maszyny. Może on też służyć jako „pas awaryjny” zastępujący pasy bezkońcowe. Pasy klinowe z otworami produkowane są w metrażu (50m), o standardowych profilach pasów klinowych ( Z, A, B, C) i dzięki temu mając na magazynie profile, które są używane w naszych maszynach, w ciągu kilku minut możemy założyć pas bez demontażu maszyny i skrócić postój, zwłaszcza gdy na magazynie zabraknie pasa bezkońcowego określonej długości, a czas oczekiwania jest długi.

Pasy klinowe modułowe – segmentowe – NuTlink

Pasy NuTLink wykonane są z wysokoodpornego kompozytu poliuretanowo-poliestrowego, nie wrażliwego lub bardzo mało wrażliwego na trudne warunki pracy i warunki środowiskowe (para, woda, oleje etc.).Pasy segmentowe mają podobne zastosowanie jak pasy klinowe perforowane Sunrope, różnią się jednak budową.

 

Pasy te mają unikalny system połączeń umożliwiający szybką instalację nawet bez demontażu przekładni. Konstrukcja pasów, złożona z oddzielnych segmentów, pozwala eliminować ich rozciąganie oraz obniżyć przenoszone wibracje o około 50%. Segmentowa budowa umożliwia tworzenie dowolnej długości poprzez odejmowanie lub dokładanie segmentów, co z kolei powoduje redukcję poziomu zapasów magazynowych i związanych z tym kosztów. Mogą też służyć jako pasy „awaryjne”, zastępując nagle zerwane pasy. Produkowane są w metrażu (20m), o standardowych profilach pasów klinowych.