Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Elastyczne paski wielorowkowe ConveyXonic®

ConveyXonic® – specjalne pasy wielorowkowe elastyczne do przenośników rolkowych

Od wielu lat współpracujemy z producentem pasów wielorowkowych, firmą HUTCHINSON® i dostarczamy na rynek polski również elastyczne paski wielorowkowe ConveyXonic®.
Paski elastyczne ConveyXonic® zostały stworzone jako paski elastyczne do napędów rolek w przenośnikach prostoliniowych i po łuku. Długości pasków zostały zunifikowane do standardowych średnic rolek oraz ich odległości międzyosiowych. Elastyczne paski ConveyXonic® są antystatyczne, mogą pracować do +80°C. Dla zastosowań w chłodniach są typy z odpornością do -30°C. Paski elastyczne o profilu PH przeznaczone są do napędów bardzo lekkich, natomiast paski o profilu PJ do lekkich i średnich, a do bardzo ciężkich profil PK. W naszym magazynie stale utrzymujemy zapasy najczęściej stosowanego profilu PJ w popularnych długościach. Paski elastyczne ConveyXonic® o profilu PJ są w stanie zabezpieczyć transport od najmniejszych obciążeń po średnie i duże (tj .od 1-1200 kg), wyłącznie poprzez zwiększenie liczby żeber od 2 do 6-8 sztuk.

Aby dokładnie określić długość paska elastycznego i liczbę żeber należy skorzystać z programu obliczeniowego na stronie producenta lub wysłać do nas zapytanie.

Kalkulator do doboru pasów wielorowkowych ConveyXonic®
https://www.hutchinsontransmission.com/app/conveyxonic/

Podstawowe zalety pasów elastycznych ConveyXonic®

Posiadają wszystkie zalety opisanych wcześniej pasów wielorowkowych Poly V i pasów elastycznych FleXonic®, a w szczególności w odniesieniu do zastosowań w napędach rolkowych, są to:

 

Oszczędność kosztów

 • Tylko jeden silnik – szczególne właściwości techniczne pasa ConveyXonic® w porównaniu do napędu paskiem okrągłym PU, umożliwiają napęd 20 rolek za pomocą tylko jednego silnika przy obciążeniu średnim i ciężkim i 50 rolek dla obciążenia lekkiego, tym samym oszczędzamy co najmniej 30% kosztów na jednym module.
 • Energia – efektywność produktu ConveyXonic® obniża pobór prądu silnika
 • Magazynowanie – do przechowywania mamy tylko jeden element napędowy
 • Eksploatacja – brak niespodziewanych nakładów: smarów, korozji, naprężania wstępnego i późniejszego doprężania

Wykonanie techniczne

 • Szybszy i równomierny transport towarów (do 3m/s dla profilu PJ)
 • W wyniku wyższego przeniesienia momentu obrotowego (4-krotne większego niż w przypadku pasów okrągłych), pasy elastyczne ConveyXonic® transportują bardzo duże obciążenia
 • Pas elastyczny ConveyXonic® to pas „6 w 1”, który przenosi ładunki od 1 kg do 2 ton. Może zastąpić sześć technologii stosowanych w systemach transportu rolkowego (pas płaski, pas okrągły, pas zębaty, skręcony pas okrągły, pas styczny i łańcuch)
 • To jedyna technologia umożliwiająca transport ciężarów od 1 do 2000 kg

Prosta obsługa

 • Montaż półautomatyczny lub automatyczny
 • Międzynarodowa dostępność typoszeregu wyrobów
 • Pas ConveyXonic® z 2,3,4 lub 5 żebrami pasuje na rolki standardowe niezależnie od transportowanego ciężaru

 

Zaufanie klientów

 • Pasy elastyczne ConveyXonic® są trwałe, ich średnia żywotność dla napędów rolkowych prostych to 7 lat. Napięcie pasów po krótkim okresie docierania pozostaje stałe przez cały okres eksploatacji.
 • Nie wymagają szczególnej konserwacji, są czyste i nie gromadzą kurzu
 • Elastyczne właściwości pasa ConveyXonic® nie pozwalają na jego wypadanie z rowka dzięki temu, że są tłumione bicia i wibracje oraz minimalizowane są występujące przy tym szumy.
 • Pasy elastyczne umożliwiają stałą pracę rolek transportujących w cyklu 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Typoszereg pasów ConveyXonic®

Tabela przedstawia typoszereg długości  pasków wielorowkowych Hutchinson® ConveyXonic® dla popularnego profilu PJ, dla średnicy rolki 50 mm i średnicy koła wielorowkowego 43 mm w zależności od zastosowanej podziałki rolek. Kompletna tabela zawarta w KATALOGU pokazuje wartość obciążenia dla tego samego paska z różną liczbą żeber.

Więcej opcji wymiarowych dla pasów wielorowkowych  ConveyXonic® znajduje się w KATALOGU na naszej stronie.