Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Elastyczne paski wielorowkowe FleXonic®

FleXonic® - elastyczne paski wielorowkowe  - to silne elastyczne napędowe paski wielorowkowe dla zastosowań przemysłowych

Naszym dostawcą pasów wielorowkowych elastycznych FleXonic® jest firma HUTCHINSON®.

Własności

Napędowe paski wielorowkowe FleXonic® zbudowane są podobnie jak pasy Poly V, jednak różnica polega na zastosowaniu rozciągliwego cięgna poliamidowego z opatentowaną technologią, co umożliwia dostosowanie napięcia pasa do każdego napędu. Pasy te mogą swobodnie pracować w temperaturach: od -40º C do +100º C. Moc może być przenoszona w szerokim zakresie: od 0 do 100 kW. Pasy FleXonic® mogą pracować na kołach pasowych Poly V wykonanych zgodnie z normą ISO 9982. Posiadają wszystkie zalety pasów Poly V, a różni je to, że przede wszystkim przeznaczone są do montażu na osiach stałych, bez regulacji napinania. Z tego względu długość takiego pasa musi być obliczona, stosownie do warunków i wymaganego napięcia pasa i w związku z tym katalog nie zawiera długości pasów FleXonic® .

 

Dla istniejących przekładni z regulacją napinania również konieczne jest określenie długości wyjściowej i wartości jego napięcia montażowego. W takiej sytuacji należy zwrócić się do nas z zapytaniem. Pasy napędowe FleXonic®  napina się tylko raz przy montażu, zakładając pas o długości skróconej (dobranej) dla stałych osi, lub napinając go wg podanej wartości dla osi z regulacją. Wartość napięcia pasa po dotarciu, pozostaje stała przez cały okres życia pasa.

ZASTOSOWANIE

Paski wielorowkowe FleXonic®  najczęściej są stosowane dla zwykłych napędów otwartych z dwoma kołami. Typowe aplikacje, począwszy od profilu H, a skończywszy na profilu PL, to napędy: odkurzaczy, froterek, elektrycznych narzędzi przenośnych, urządzeń do ćwiczeń, robotów kuchennych, betoniarek, maszyn do obróbki drewna, maszyn ogrodniczych, kompresorów, silników Diesla, pomp na polach naftowych.

 

ZAKRES przenoszonej mocy
Różne profile obejmują szeroki zakres prędkości i przenoszonej mocy.
Wykres i tabela poniżej prezentują te parametry

FleXonic® PH FleXonic® PJ FleXonic® PK FleXonic® PL
Grubość 2.3 mm / 2.5 mm 3.2 mm / 3.3 mm /3.5 mm 4.6 mm 7 mm
Min. średnica koła pasowego 9 mm 16 mm 45 mm 70 mm

Max. prędkość liniowa

80 m/s 60 m/s 55 m/s 50 m/s
Napięcie montażowe 25 do 35 N /żebro/ w cięgnie 30 do 50 N /żebro/ w cięgnie 90 do 110 N /żebro/ w cięgnie 135 do 200 N /żebro/ w cięgnie

Dostępne wykonania

polichloropren
polibutadien
polichloropren
polibutadien
EPDM
polichloropren
polibutadien
EPDM
polichloropren
polibutadien

 

Więcej informacji znajduje się w załączonym KATALOGU