Centrum Obsługi Klienta (pn-pt 08:00 - 16:00), tel.: 74 843 91 24, fax: 74 843 91 40 - enitra@enitra.pl

Konfekcjonowanie taśm – wyposażenie taśm z zabierakami

 

Wykonanie taśmy transportującej na gotowo obejmuje procesy cięcia materiału bazowego na dowolną szerokość i długość oraz połączenie w obwód zamknięty, odpowiednią do warunków pracy metodą połączenia. 

Najczęściej taśmy łączymy metodą zgrzewania palcowego EF (na zygzak Z) zwykłego lub schodkowego dla trudniejszych warunków pracy. Kolejnymi metodami łączenia taśm jest klejenie oraz połączenie mechaniczne. Jest wiele rodzajów złączek mechanicznych, które dobieramy stosownie do wymagań naszych klientów. 

Wymienione połączenia mogą być wykonane pod kątem prostym lub ukośnie do kierunku pracy. 

Taśmy, które muszą transportować towary pod kątem lub spełniać inne zadania w czasie transportu wyposażamy w elementy dodatkowe. Są nimi: 

1.Zabieraki (profile poprzeczne) wykonane z różnych tworzyw metodą wytłaczania lub wykonane z materiału taśm transportujących, tzw. zabieraki wzmacniane. Przykładowe zabieraki poniżej

 

Wszystkie one mogą występować w różnych wysokościach jako proste, pochyłe lub łamane, a także o przekroju trapezu lub prostokąta.
Na życzenie klientów wyposażamy także taśmy w zabieraki o niestandardowych wymiarach, a także w zabieraki przykręcane. 

2. Wellkanty (ograniczniki w postaci fali, burty boczne, profile boczne) 

Burty faliste_wellkanty

Produkujemy taśmy z wellkantami normalnymi, średnimi i mini różniące się podziałką i szerokością fali o wysokości 20, 30, 40, 50, 60, 80 mm. Możliwe są również wellkanty/burty wyższe po uzgodnieniach. Wellkanty mini produkujemy do max. wysokości 50 mm. 

3. Profile prowadzące (kliny prowadzące) 

prowadnik_klinowy

Zadaniem profili jest prowadzenie taśmy przy określonych warunkach pracy, a bardzo często służą one jako elementy przejmujące działanie sił bocznych działających na taśmę. W zależności od tego jaką funkcję mają pełnić wykonuje się odpowiednie rowki pod kliny. 

Występują jako profile klinowe pełne lub uzębione, usytuowane na spodzie taśmy lub na stronie transportującej, a także jako listwy prostokątne uzębione. 

4. Nakładki z gąbek PU (Sylomer), zellkauczuku, linatexu, flocka i innych materiałów 

Taśmy z doklejonymi nakładkami zwykle pełnią funkcję dociskową (etykieciarki), zabierającą (wyciąganie kartonu ze stosu), wycierającą (np. szkliwo przed wypałem porcelany) i wiele innych..
Taśmy z nakładką z gąbki i klinami prowadzącymi.

 

5. Perforacja  

Perforacje wykonujemy na ploterach CNC, począwszy od mikrootworów dla taśm do cięcia materiałów tekstylnych i innych na ploterach CNC, po różnej wielkości i kształty, otwory do taśm sortujących lub odwadniających.