Kurtyny paskowe PVC (PCV, PCW), to nieodzowny element wszelkiego rodzaju bram wjazdowych i drzwi przez które ucieka ciepło przy ich otwieraniu. Szczególnie teraz w dobie kryzysu energetycznego i wysokich cen energii, jest to produkt niezbędny, szczególnie jako kurtyny przemysłowe, chroniące hale fabryczne i inne duże obiekty przed utratą ciepła, a przy tym nie ograniczają ruchu pojazdów i ludzi. Jest też wiele innych zastosowań, o których piszemy dalej. Jako producent kurtyn paskowych PVC (PCV, PCW) oferujemy:
- pasy PCV (PVC, PCW) w pełnych rolkach (po 50 metrów) oraz w dowolnej mniejszej długości,
- zestawy: pasy PCV na kurtyny paskowe (bramy kurtynowe) przycięte na wymiar wraz z zamocowanymi płytkami ze stali nierdzewnej i zawiesiami (wieszakami) do samodzielnego montażu,
- akcesoria/ osprzęt – płytki i wieszaki (zawiesia) haczykowe ze stali nierdzewnej i pozostałe zestawy,
- kurtyny paskowe (bramy kurtynowe) z montażem u klienta,
- kurtyny paskowe PCV (PVC, PCW) (bramy kurtynowe) przesuwne – mocowane na prowadnicy z rolkami jezdnymi, z montażem u klienta lub do samodzielnego montażu.
Od wielu lat kurtyny paskowe PVC (PCV, PCW) (zasłony wstęgowe) znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Dlatego też zaistniała potrzeba ciągłego ich udoskonalania i poszerzania typoszeregu. Najbardziej popularne i rozpowszechnione są: kurtyny PVC (PCV, PCW) Standard z folii przeźroczystej, gładkiej.
Jako alternatywę do tej folii proponujemy folię obustronnie żebrowaną, która dzięki swojej budowie pozostaje dłużej klarowna i nie zrywa się tak, jak to czasami bywa w przypadku folii gładkiej, ponieważ kontakt folii żebrowanej z wózkiem widłowym jest ograniczony. Rozpowszechnione są też kurtyny termiczne POLAR. Podobnie jak kurtyny paskowe Standard występują jako gładkie i żebrowane.
Nowością są również kurtyny paskowe perforowane (dziurkowane) , które spełniają jednocześnie dwie funkcje – stanowią zaporę, a jednocześnie zapewniają odpowiednią wentylację.
Ciekawą propozycją są również kurtyny paskowe „Świecące w ciemności” . Są one widoczne w nocy, czy też podczas braku energii elektrycznej. Kurtyny spawalnicze nie są nowością, ale prezentujemy je jako specyficzny rodzaj kurtyn paskowych PVC (PCV, PCW), wydzielających strefę spawania, dzięki czemu chronią otoczenie przed szkodliwym światłem łuku spawalniczego. Jest to profesjonalne rozwiązanie dla firm, które posiadają rozwinięte procesy spawalnicze.
Zapraszamy do składania u nas zapytań ofertowych. Możliwy jest również przyjazd do Państwa naszego przedstawiciela handlowego, który doradzi Państwu optymalne rozwiązanie.
Dlaczego warto stosować kurtyny paskowe PVC:
Kurtyny paskowe PVC (PCV, PCW) można stosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest m.in:
- ograniczenie strat ciepła, a także ochrona przed wysoką temperaturą latem, kontrola przepływu ciepła pomiędzy przestrzeniami oddzielonymi kurtynami (chłodnie) _ kurtyny termiczne,
- ochrona przed przeciągami,
- zabezpieczenie pomieszczeń przed przedostawaniem się pyłów, kurzu, dymu, owadami,
- wydzielenie stref roboczych na halach produkcyjnych i nie tylko,
- wyciszenie (redukcja poziomu hałasu o ok. 20-30 dB),
przy jednoczesnym zachowaniu łatwości przemieszczania się przez kurtynę pojazdów, wózków widłowych, ruchu pieszego.
Główne zalety kurtyn paskowych PVC:
- mocne i wytrzymałe
- możliwość łatwego przejścia dla ruchu pieszego
- bezpieczeństwo przeciwpożarowe (wykonane są materiału samogasnącego)
- duży wybór typów i kolorów,
- redukcja strat ciepła / zimna,
- łatwość montażu kurtyn przemysłowych ( bram kurtynowych ),
- efektywne kosztowo.
Kurtyny drzwiowe, przemysłowe wykonane z pasów folii PVC (PCV, PCW) znajdują zastosowanie w następujących przypadkach:
- wewnętrzne drzwi dla personelu – ruch pieszy,
- zewnętrzne drzwi dla personelu – ruch pieszy,
- wewnętrzne drzwi lekko obciążone – pchane wózki, wózki paletowe i sporadycznie wózki widłowe,
- wewnętrzne drzwi ciężko obciążone – ciągły ruch wózków widłowych,
- drzwi zewnętrzne lekko obciążone – pchane wózki, wózki paletowe i sporadycznie wózki widłowe
- drzwi zewnętrzne ciężko obciążone – ciągły ruch wózków widłowych.