Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Do szlifierek

Taśmy bezkońcowe Timberoll, znajdują zastosowanie w maszynach stolarskich_szlifierkach szerokotaśmowych do szlifowania oraz kalibrowania powierzchni z płyt drewnianych, wiórowych, korkowych, laminatów, a także sklejki i forniru. Stosowane są również w maszynach czyszczących z obrotowymi głowicami szczotkowymi, po obróbce szlifowania.

 

Główną zaletą tych produktów jest to, że wykonane są metodą bezkońcową, bez miejsca połączenia. Producenci maszyn do obróbki drewna wybierają bardzo często właśnie taśmy bezkońcowe Timberoll na pierwsze wyposażenie, a my od ponad 20 lat dostarczamy je naszym klientom na wymianę.

 

Taśma bezkońcowa Timberoll do szlifierki, dzięki bezkońcowej konstrukcji, zarówno cięgna, jak i pokrycia, charakteryzuje się bezwzględnie stałą grubością, wysoką elastycznością, maksymalną płaskością, prostoliniowym przemieszczaniem się, doskonałym poślizgiem podczas pracy po stole, skutecznym przytrzymywaniem materiału transportowanego na taśmie.

 

Jest wiele kombinacji cięgien, materiałów pokryć gumowych o zróżnicowanych twardościach oraz wielu strukturach, od gładkiej poprzez struktury wklęsłych i wypukłych kwadratów, rombów czy o kształcie fasolek. Taśmy bezkońcowe do szlifierek szerokotaśmowych ze strukturami wklęsłymi często wyposażane są w perforacje do pracy z podciśnieniem w celu mocniejszego trzymania materiału w czasie obróbki.

 

Prawidłowy wybór różnych kombinacji umożliwia dopasowanie taśm bezkońcowych Timberoll do potrzeb obróbczych, do każdego rodzaju materiału oraz pozwala uzyskać pożądane wyniki na wyrobie finalnym.

Istnieją techniczne możliwości wyprodukowania taśm o szerokości do 3000 mm i o długości do 20000 mm metodą bezkońcową.

 

Poniższy rysunek przedstawia schematyczną budowę taśmy Timberoll.

Budowa taśmy do szlifierek
  1. Warstwa konstrukcyjna z tkaniną ślizgową od spodu
  2. Gumowa warstwa przykrywająca
  3. Górny profil

 

Oprócz szerokich taśm Timberoll , w przemyśle meblarskim stosowane są wąskie taśmy bezkońcowe Timberoll-V, tzn. taśmy wyposażone w klin prowadzący od spodu, zwykle jest to klin typu Z, A lub B. Taśmy te przeznaczone są do szlifowania krawędzi oraz elementów profilowych. W tych maszynach jest kilka takich taśm i głowic wielonarzędziowych, które często pracują pod kątem do kierunku pracy taśm. W takiej sytuacji występują siły boczne spychające taśmy, stąd konieczność wyposażania ich w profile klinowe, które przejmują siły boczne i utrzymują prosty bieg taśm.

 

W taśmach do szlifowania krawędzi strona transportująca najczęściej posiada płaski profil o wzorze V (chevron) lub strukturę gripu, natomiast do szlifowania kształtów lub profili stosuje się wklęsłe (negatyw) profile kwadratowe, rombowe lub o kształcie fasolki.