Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Łańcuchy rolkowe

Budowa łańcucha rolkowego, podstawowego

Łańcuch rolkowy to standardowy podstawowy łańcuch, który składa się z ogniw wewnętrznych i ogniw zewnętrznych, które są montowane naprzemiennie jeden na drugim. Ogniwo zewnętrzne składa się z 2 płytek i 2 sworzni ciasno wprasowanych w płytki zewnętrzne i zanitowane z obu stron lub zanitowane z jednej strony , a z drugiej zablokowane zawleczkami lub np. sprężynami. Sworznie ogniwa zewnętrznego obracają się wewnątrz tulejek ogniwa wewnętrznego, a luz pomiędzy nimi jest tak dobierany, aby możliwy był swobodny obrót i tworzenie filmu smarnego. Ogniwo wewnętrzne składa się z 2 rolek, 2 tulejek i 2 płytek wewnętrznych, w które ciasno wprasowane są tulejki, a na nie nałożone są obrotowe rolki. Luz osiowy między płytkami bocznymi i rolkami oraz luz promieniowy między tulejami i rolkami łańcucha rolkowego zapewniają swobodny obrót rolek podczas wchodzenia na koła łańcuchowe.

 

Wszystkie standardowe łańcuchy rolkowe sprzedawane przez nasza firmę produkowane są zgodnie z normą ISO 606 oraz normami DIN. Są to standardowe łańcuchy napędowe rolkowe. Łańcuchy rolkowe z zabierakami pełnią funkcję łańcuchów transportowych. Objęte są systemem zapewniania jakości i podlegają rygorystycznej kontroli. Łańcuchy rolkowe mogą być wstępnie napinane, co częściowo eliminuje dodatkowe wydłużenie w czasie pracy. Poddaje się je również smarowaniu wstępnemu, co zwiększa efektywność ich pracy w pierwszych i kolejnych etapach użytkowania, zwiększa odporność łańcuchów na zużycie i tym samym zwiększona zostaje ich żywotność i niezawodność.

 

Dostępne są łańcuchy w różnych wariantach wykonania ze stali zwykłej oraz specjalnej o różnej sile zrywającej w zależności od potrzeb klienta.

Załączony katalog przedstawia łańcuchy rolkowe naszego dostawcy firmy Iwis, ich wymiary i typy łańcuchów rolkowych napędowych i transportowych wraz z różnymi zabierakami. Znany producent łańcuchów rolkowych, firma Iwis posiada w swoim programie różne marki produktowe. W katalogu prezentowane są dwie marki: Eurochain dobrej jakości, popularna marka rynkowa i JWIS_marka łańcuchów precyzyjnych najwyższej jakości.

Więcej informacji na temat łańcucha rolkowego jedno, dwu i trzy rzędowego znajdziesz w katalogu łańcuchów:  Łańcuchy_napędowe_i_przenośnikowe

 

O pozostałych rodzajach łańcuchów marki Jwis można dowiedzieć się z katalogu:  Łańcuchy_precyzyjne_Jwis