Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Łańcuchy MEGAlife II i inne

Łańcuchy MEGAlife II – to łańcuchy  bezobsługowe, produkowane pod marką Jwis. Są ulepszoną wersją Łańcucha Jwis typ MEGALIFE I , specjalnie do wymagających zastosowań, w których występują media ścierne/pył.

 

Nadają się dla szybkich napędów łańcuchowych, v > 3 m/s (max.4,5-5 m/s) i/ lub do dużych obciążeń.

 

W łańcuchach Megalife II znacznie poprawiona została odporność na zużycie ścierne sworzni dzięki specjalnemu procesowi termochemicznemu, który doprowadził do bardzo wysokiej twardości powierzchni i optymalnej przyczepności, co znacznie poprawiło żywotność. Sworznie i tuleje spiekane zostały optymalnie do siebie dopasowane.

 

Megalife II nie nadaje się do środowisk, w których może wystąpić korozja !!

 

Głównym zastosowaniem łańcucha Megalife II (ML-2) jest napęd.

 

Pozostałe korzyści dla Megalife II są takie same jak dla Megalife I.

 

Zarówno łańcuch precyzyjny Jwis Megalife I jak i Jwis Megalife II, należą do tzw. łańcuchów rolkowych bezobsługowych pod względem konserwacji.

 

Łańcuch rolkowy bezobsługowy Jwis b.dry

 

Kolejnym łańcuchem z serii łańcuchów rolkowych bezobsługowych jest typ Jwis b.dry, w którym tulejka ogniwa wykonana jest z wysokojakościowego bezsmarowego polimeru, a pozostałe elementy są ze stali nierdzewnej CF. Łańcuchy są całkowicie suche i nie wymagają smarowania. To połączenie daje bardzo dobre efekty, tzn. przy pracy na sucho żywotność łańcucha na ścieranie jest 2 x większa, a przy zastosowaniu smarowania wstępnego (na życzenie) 4 x większa, niż porównywalnych łańcuchów konkurencji. Łańcuchy rolkowe bezobsługowe firmy Iwis z serii Jwis b.dry dedykowane są szczególnie do pracy w środowisku agresywnym chemicznie, a także w warunkach gdzie występuje woda, para, a także restrykcyjne wymogi odnośnie czyszczenia (przemysł spożywczy, farmaceutyczny, linie lakiernicze i tzw. pomieszczenia czyste).