Centrum Obsługi Klienta (pn-pt 08:00 - 16:00), tel.: 74 843 91 24, fax: 74 843 91 40 - enitra@enitra.pl

Łańcuch liniowy przesuwny

Łańcuchy elastyczne jednostronnie

Łańcuchy liniowe firmy Iwis, nazywane też łańcuchami sztywnymi lub ze sztywnym grzbietem są elastyczne tylko jednostronnie. Charakteryzują się określonym stopniem blokowania obrotu, pomiędzy sąsiednimi ogniwami łańcucha. Sztywne łańcuchy nadają się do przenoszenia sił ściskających i rozciągających w kierunku ruchu i nie potrzebują prowadnicy, mogą przejąć funkcję napędów liniowych. Posiadają niezwykle zwartą konstrukcję, co pozwala na zminimalizowanie przestrzeni do zabudowy.

Zdolność do zakrzywiania bocznego i grzbietowego łańcuchów ze sztywnym grzbietem można indywidualnie regulować, dzięki czemu rozszerza się obszar zastosowania łańcuchów rolkowych i oferowany zakres innowacyjnych rozwiązań.

Nadają się do pchania ładunków i pokonywania odległości bez prowadzenia

Łańcuchy ze sztywnym grzbietem pozwalają na przetworzenie translacyjnych sił rozciągających i ściskających na ruchy obrotowe i odwrotnie.

Typowym zastosowaniem Łańcucha ze sztywnym grzbietem jest mechanizm do uchylana okien wietrzących na przeszklonych elewacjach budynków, w technice medycznej do regulacji położenia, stołów, łóżek czy urządzeń diagnostycznych, a także w systemach transportowych, technice pojazdów, maszynach do obróbki, etc…

Dostępne są niżej wymienione typy łańcuchów z grzbietem sztywnym, firmy Iwis.

G52 RS, G67 RS, 08AF6, L85 RS, M106 RS, M128 ARS.

Szczegółowe wymiary i siły dotyczące poszczególnych łańcuchów można znaleźć w katalogu Łańcuchy precyzyjne Jwis


Typ łańcucha IWIS Podziałka p (mm) g (mm) h (mm) B (mm) Ciężar (kg/m)
M 128 ASL sztywny grzbiet 19,05 18,0 9 30 1,96