Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

pl

Taśmy do ploterów wielkoformatowych

Centrum Obsługi Klienta

Taśmy te przeznaczone są do transportowania i utrzymywania nieruchomo elementów, na które w czasie ich ruchu z taśmą pod głowicami drukującymi plotera nanoszony jest nadruk wielowarstwowy.

Poniżej przykład drukowania na naszej taśmie na ploterze, w tym przypadku na formacie szkła.

Taśmy są precyzyjnie łączone w obwód metodą zgrzewania i perforowane tak aby podciśnienie z zainstalowanej pompy gwarantowało dokładne pozycjonowanie produktu na taśmie podczas jej ruchu (często rewersyjnego w obu kierunkach ) i nanoszenia nadruku wielowarstwowego przez głowicę.

 

Perforacja – jej podziałka i rozstawy wykonywana jest albo na podstawie założeń klienta lub wyliczana jest na podstawie podanej przez klienta wydajności pompy podciśnienia oraz ciężaru elementu na którym będzie odbywał się nadruk.

 

Perforacja taśmy wykonywana jest u nas na urządzeniach gwarantujących po obróbce brak wypływek i zanieczyszczeń w wykonywanych otworach i na powierzchni transportowej.

 

Jest to bardzo istotny czynnik dla jakości nadruku gdyż odległość głowic drukujących na elemencie a tym samym odległość od taśmy ma bardzo istotny wpływ na jaskrawość i ostrość druku.

 

Sugeruję dwa typy taśm, które dostarczamy i są już sprawdzone na rynku krajowym i nie
tylko.
– ES 14 BL/BL -LR MT AS lub
– ERV218B-LR MT (ERV218B/LMT)

 

Typ zastosowanej taśmy uzależniony jest od rodzaju stosowanego tuszu w głowicach drukujących oraz rozpuszczalników do nich..
Taśmy mogą pracować na małych średnicach (noskach obrotowych), co jest istotne w przypadku wymaganych małych odległości od przenośnika odbierającego nadrukowane elementy.

 

Maksymalna możliwa szerokość taśmy do plotera to 3 200 mm.

 

Dokładne parametry w przypadku zainteresowania klienta w/w produktami.

 

Przykładowy sposób rozmieszczenia perforacji w taśmie.

Jest to polska alternatywa do zachodnich urządzeń firm ROLAND , CANON , SCORPIO .
W przypadku zainteresowania w/w produktem poniżej kontakt w celu uzgodnień lub wizyty w sprawie pomiarów i doboru typu taśmy do danej aplikacji.

 

Opracował:
Jerzy Pokrzeptowicz
Przedstawiciel Techniczno-Handlowy
Region Łódzko-Mazowiecki
tel. 601 992 420
e-mail: warszawa@enitra.pl