Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

Centrum Obsługi Klienta

PN-PT / 8:00 - 16:00

+48 74 843 91 24

Pasy Napędowe / Taśmy Transportujące / Elementy Napędu i Transportu

pl

Taśmy do komponentów elektronicznych – transport paletek / platform

Centrum Obsługi Klienta

Czy w waszym zakładzie produkcyjnym potrzebne są taśmy maszynowe wysokoprzewodzące HC lub HC+. Jeśli transportowane są komponenty elektroniczne należy na to szczególnie zwracać uwagę.

W zależności od zastosowanego systemu można tutaj wyróżnić dwa typy pasów: pasy płaskie TT oraz pasy zębate o podziałce T5, które są stosowane w dwóch wersjach: zielone – nie antystatyczne oraz czarne – antystatyczne.
Występują szerokościach od 5 do 50 mm.

Zalety:

  • przewodząca strona bieżna i nośna (HC),
  • zastosowanie do transportu wrażliwych układów elektronicznych,
  • bardzo duża odporność na zużycie (mniejsze ścieranie),
  • stały niski współczynnik tarcia względem nośników wyrobu obrabianego zapewniający energooszczędny łagodny transport i płynne przekazywanie nośników przedmiotu obrabianego. 

Akumulacyjny system przenoszenia jest możliwy dzięki specjalnej tkaninie ochronnej na powierzchni pasa. Dzięki właściwościom cięgna poliamidowego w znaczącym stopniu zostało wyeliminowane strzępienie się pasów. Krawędzie pasa są wolne od strzępienia.

 

Główną aplikacją pasów są tzw. paletki Bosch. Czyli platformy na których umieszczane są obrabiane elementy głównie z branży elektroniki, ale też AGD i automotive.

Charakterystyczne w tym przypadku jest utrudnienie związane z montażem pasów. Profil aluminiowy Bosch wyklucza montaż gotowych pasów. Dlatego konieczny jest montaż pasów na maszynie, gdzie jeden koniec pasa musi zostać wprowadzony w zamknięty przekrój profilu Bosch. Pasy wymagają dużego naprężenia wstępnego, co sprawia że montaż może być kłopotliwy. 

 

Oprócz pasów płaskich własne rozwiązanie ma firma Flexlink, która podobne aplikacje rozwiązała za pomocą łańcucha płytkowego. To rozwiązanie eliminuje problemu z montażem, gdyż pas płaski zastąpiony jest w tym rozwiązaniu przez łańcuch, którego montaż jest dużo mniej skomplikowany.

Występuje jeszcze transport paletek za pomocą specjalnych łańcuchów z nakładkami Flite-Top AR1843T. Gdzie na łańcuch rolkowy nakładana jest specjalna antystatyczna nakładka z tworzywa.